Xalqaro olimpiadaning saralash bosqichi

Bugun, 10-noyabr kuni xalqaro olimpiadalarda ishtirok etadigan O‘zbekiston terma jamoasiga nomzodlarni saralashning I bosqichi bo‘lib o‘tmoqda.

Mazkur saralash olimpiadasida 4-9-noyabr kunlari bo'lib o'tgan asosiy olimpiadaning III (shahar) bosqichi natijalariga ko'ra 1-5-o‘rinlarni egallagan 9-11-sinf, akademik litsey hamda kasb-hunar maktablarining o‘quvchilari, shuningdek, Ixtisoslashtirilgan ta’lim muassasalari agentligi tomonidan tavsiya qilingan o‘quvchilar va o'tgan o'quv yilida bo'lib o'tgan xalqaro olimpiadalar g'oliblari ishtirok etishmoqda.

Toshkent shahridagi xalqaro Vestminster universiteti akademik litseyi 2 bosqich o'quvchilari ham ushbu saralash bosqichida ishtirok etishmoqda.

Bular, 2RuG1 guruhi o'quvchisi Xamidov Komiljon va 2RuG4 guruhi o'quvchisi Shin Igor informatika fanidan, 2UzG2 guruhi o'quvchilari Abduqayumov Asilbek hamda Raxmonqulov Mirsaid matematika fanidan.

BOG'LANISH

Toshkent shahri,Mirobod tumani, Shahrisabz ko'chasi, 25