TXVU AL O'QITUVCHILARINING OCHIQ DARSLARI

This image for Image Layouts addon

“Navro‘z” mavzusida ochiq ma’naviyat darsi

2023-yil 11-aprel kuni akademik litseyda “Navro‘z” mavzusida ochiq ma’naviyat darsi bo‘lib o‘tdi.

Dars 1RuG6 guruhida guruh kuratori M.Sh.Zaripova bilan olib borildi.

Darsda o‘quvchilar Navro‘z bayramining paydo bo‘lish tarixi haqida so‘z yuritdilar.

Fransuz tilida ochiq dars

2023-yil 5-aprel kuni akademik litseyda fransuz tilidan ochiq dars bo‘lib o‘tdi.

Darsni fransuz tili o‘qituvchisi Umida Tojiyeva va Fransiyaning Toshkentdagi elchixonasi qoshidagi Fransuz alyansi vakili Silviya Gerin olib borishdi.

Ochiq darsda 2RuG5 guruhi o‘quvchilari ishtirok etishdi.

This image for Image Layouts addon

Informatika hamda adabiyot fanidan ochiq darslar

3-aprel kuni TXVU akademik litseyida informatika hamda adabiyot fanlaridan ochiq darslar bo’lib o’tdi.

2rug3 guruhida darsni informatika o’qituvchilari Sh.P.Ismailova va A.N.Azimbayevlar

hamkorlikda olib bordilar.

1rug2 guruhida esa darsni ona tili va adabiyot o’qituvchisi L.A.Jabina “A.P.Chexovning hayoti va ijodi” mavzusida olib bordi.

Ayolning jamiyatdagi o'rni

28-mart kuni TXVU akademik litseyida ma’naviyat soatidan ochiq dars bo’lib o’tdi.

Darsni 2rug2 guruh rahbari Sh.P.Ismailova “Ayolning jamiyatdagi o'rni”  mavzusida olib bordi.

Yaxshi fazilat – inson ko'rki

2023-yil 10-fevral kuni TXVU akademik litseyida 1rug4 guruhida “Yaxshi fazilat – inson ko'rki” mavzusida o‘zbek tili fanidan ochiq dars bo‘lib o‘tdi.

Darsni o‘zbek tili o‘qituvchisi M.Sh.Zaripova olib bordi.

Biologiya fanidan ochiq dars

2023-yil 9-fevral kuni TXVU akademik litseyida 1rug3 guruhida “Organizmlarning joylashishi va uning nisbiyligi” mavzusida biologiya fanidan ochiq dars bo‘lib o‘tdi.

Darsni biologia va kimyo fanidan o‘qituvchisi G.A. Ziyayeva olib bordi.

Batafsil
Har yili Toshkentdagi Xalqaro Vestminster universiteti akademik litseyida o'qituvchilar ochiq darslar o'tkazib, o'z-o'zini rivojlantirish, tajriba almashish va o'zlariga tashqaridan qarash uchun imkoniyat yaratadilar. Ochiq darslar - bu tajriba almashish, o'z  ustida ishlash va yosh avlodga dars o ‘tish uslubini o‘rgatishdir.

2021- yil 25-yanvar kuni akademik litseyda  Algebra  fanidan  "1RuG2 guruhida o'qituvchisi N.G.Grigorieva tomonidan " Текстовые задачи. Задачи, сводящиеся к уравнениям. Задачи на движение. Задачи на работу " mavzusida  ochiq dars  o‘tkazildi. Ochiq darsda texnik vositalaridan foydalanildi. "Ot yurish",  kichik guruhlarda ishlash, "Dengiz jangi" singari interaktiv usullar qo‘llanildi.
Ochiq darsning barcha bosqichlarida talabalar faol qatnashdilar, masalalarni yechdilar, jadvallarni to'ldirdilar. Darsning barcha bosqichlarida o'qituvchi tushuntirdi, ba'zi masalalarning  yechimini ko'rsatdi va dars davomida o'quvchilarning qilgan xatolarini tuzatib bordi.

2021-yil 27-yanvar kuni akademik litseyda 1RuG1 guruhidagi N.G.Grigorieva va N.M.Karimova geometriya fanidan "Uchburchak maydoni" mavzusida qo'shma ochiq  dars bo'lib o'tdi. Ochiq darsda "Geometrik kurtak", "Gul yig'ish", "Girlyanda", "Gullar aralashmasi" singari bir necha interaktiv o'qitish usullaridan foydalanildi, kichik guruhlarda ishlandi.

2021-yil 25 - fevralda Akademik litseyda o'zbek tili fani o ‘qituvchisi  M.Sh.Zaripova  tomonidan 1RuG5 guruhida “G‘afur G‘ulom hayoti va ijodi. “Mening o‘g‘rigina bolam”  hikoyasi  tahlili“  mavzusida ochiq dars o‘tkazildi . Ochiq darsda texnik o'qitish vositalari va kichik guruhlarda ishlash, "Savol tanlang" “Qahramonga tavsif bering” kabi bir necha interaktiv o'qitish usullari qo'llanildi. Darsning barcha bosqichlarida talabalar faol qatnashib, G'afur G'ulom ijodidan misollar va parchalar keltirdilar.

BOG'LANISH

Toshkent shahri,Mirobod tumani, Shahrisabz ko'chasi, 25