MAQOLALAR
Pedagog xodimlarning ilmiy izlanishlari:

Matkurbonova Sabokhat

Yo'ldosheva Feruza

TXVU akademik litseyi o‘qituvchilari ilmiy – uslubiy faoliyat ham olib boradilar. O‘z ustilarida ishlab xalqaro konferensiyalarda ishtirok etib, xalqaro va mahalliy nashrlarda maqola va uslubiy qo‘llanmalar chop etishadi. Xalqaro on-layn malaka oshirish kurslarida o‘z malakalarini oshirishadi.
“Aniq fanlar” kafedrasi o‘qituvchilaridan Axmedova F. A. Varshavada bo‘lib o‘tgan xalqaro konferensiya «Научные идеи молодых ученых» da ishtirok etib “Using modern pedagogical technologies in teaching math” (30.11.2020), “Polish Science Journal” jurnalida “Priority directions of progress teaching math” (25.12.2020) mavzusida maqolalarini chop etgan.

Priority Directions of Process Teaching Math

Scientific Ideas of Young Scientist
Yana Karimova N. M. bilan birgalikda  “Zamonaviy ta’lim tizimini rivojlantirishva unga qaratilgan kreativ g‘oyalar, takliflar, va yechimlar”mavzusidagi  7-sonli ilmiy amaliy on-layn konferensiyasida ishtirok etishib konferensiya  materiallari to‘plamida  “Matematika darslarini o‘qitishda interfaol usullarning ahamiyati”  mavzusida maqola chop ettirishdi.
Kafedra o‘qituvchisi Irgasheva D.L. ham “Actual problems stochastic analysis” xalqaro konferensiyasida ishtirok etgan, sertifikatga. Shuningdek Irgasheva D. L. dasturiy vositalarining mualliflik guvohnomalariga ega.
Irgasheva
Kafedraning Informatika fani o‘qituvchilari Sodiqova N. I. va Ismailova Sh. P. lar ham  “Обзор языка программирования PYTHON для разработки приложения визуализации решения математических задач», “Критерии создания хороших сайтов”, “Теоритические и практические аспекты применения мультимедии в обучении” mavzularida  «iScience»  “Актуальные научные исследования в современном мире” выпуск 12(68) jurnallarida;  «Инструменты группы Кривая программы Corel Draw», «Интерактивные инструменты программы Corel Draw», « Работа с текстом в программе Corel Draw»  mavzularida Infourok.ru (Rossiya) saytida maqolalarini chop etib sertifikatlarni qo‘lga kiritishgan .
Irgasheva
Matematika o‘qituvchisi Xodjibayeva I. I. ham on-layn malaka oshirishda ishtirok etgan, maqolalar chop etgan.
Shu kafedraning Biologiya fani o‘qituvchisi Ziyayeva G. A. xorijiy jurnalda xam mualliflikda   maqola chop ettirganlar.
“Ijtimoiy-gumanitar fanlar” kafedrasi o‘qituvchilari xam o‘z maqolalarini xorijiy va mahalliy nashrlarda chop ettirganlar:
1. Ona tili va adabiyot o‘qituvchisi O‘rozova N. K.
2. Rus tili va adabiyoti o‘qituvchisi  Jabina L. A.
3. Jismoniy tarbiya o‘qituvchisi Xodosova O. N.
4. O‘zbek tili o‘qituvchisi Zaripova M. Sh.

“Xorijiy tillar” kafedrasi o‘qituvchisi Bobokulova D. X. ham maqola chop ettirgan.

BOG'LANISH

Toshkent shahri,Mirobod tumani, Shahrisabz ko'chasi, 25